IG FB YT

Soutěž

Sedíš doma u počítače a říkáš si, že tahle doba je tak trochu na hlavu? My taky! A aby nám ta hlava nepraskla, pusťme z ní nějaké nápady ven! Součástí Brno Art Week je výtvarná soutěž, letos netradičně v podobě tří kreativních výzev, jejichž splněním se můžeš (ale nemusíš) zúčastnit naší soutěže o hodnotné ceny a věčnou slávu! Výsledek jen nahraješ na svůj Instagram s hashtagem #BAWSOUTEZ​ a už soutěžíš! Nepotřebuješ žádné speciální pomůcky, jen svou hlavu a ruce. 😊 Veškeré info najdeš níže. Těšíme se na Tebe a na Tvoje nápady!

Téma celé soutěže, a tedy i všech tří výzev je „NA HLAVU“. Soutěž probíhá od 6. 4. do 22. 4. 2021 (deadline). Vyhlášení vítězů se uskuteční v neděli 25. 4. 2021 na YouTube Brno Art Week.

1. výzva:
Vytvořte komiks o maximálně třech políčkách (ale klidně i méně, můžete vytvořit i mem). Můžete využít jakoukoliv výtvarnou techniku, třeba kresbu, malbu nebo koláž klasickou či digitální.

2. výzva:
Vytvořte GIF! Je to jednoduché: stačí vyfotit dvě fotky, dát je dohromady na gifmaker.me a máte hotovou nejkratší možnou animaci. 😊 Výsledek stáhněte ve formátu MP4 a nahrajte na Instagram (možnost Create Video Animation) 😊

3. výzva:
Vymyslete výtvarnou akci. Může to být happening, performance nebo jakýkoliv výtvarný počin, který se bude týkat tématu „Na hlavu“ a který uděláte ve spolupráci s alespoň jednou další osobou. Důležité je akci i zdokumentovat, nejlépe nahrát na video (na šířku, max. 2 minuty dlouhé) nebo vyfotit.

► Výzvu mám splněnou, co pak?
Svůj výsledek nahrajete na Instagram (veřejně, abychom ho viděli!), napíšete k němu krátký komentář a označíte hashtagem #BAWSOUTEZ​.

► Co když vyhraju?
Když vyhraješ, bude Tě kontaktovat BAW tým. Budeme po Tobě chtít vědět Tvé jméno, do které chodíš třídy a školy. A pak se domluvíme na předání cen, které jsi vyhrál. 😊 U každé výzvy vyhrávají tři soutěžící.

► Bude někde zveřejněné moje jméno?
Příspěvky klidně můžeš odesílat ze svého Instagramu pod přezdívkou. Jenom v případě, že vyhraješ, budeme chtít znát Tvoje jméno, do které chodíš třídy a do které školy. A tyhle informace zveřejníme spolu s Tvým dílem (to je ta věčná sláva!).

► Stačí nahrát příspěvek na Instagram jako Story?
Ne, příspěvek by měl na Tvém Instagramu viset alespoň do konce BAW, tj. do neděle 25. 4. 2021.

► Co když chci tvořit, ale nemůžu/nechci se zúčastnit soutěže (už nejsem na střední, nechci být zveřejněn)?
Napiš k příspěvku, že se přidáváš k výzvě, ale nesoutěžíš. 😊

► Co když nemám Instagram?
Tak si ho založ. 😊 Po skončení soutěže ho můžeš kdyžtak zase zrušit.

Ceny do soutěže, knihy o výtvarném umění, darovala Katedra výtvarné výchovy PdF MU, Moravská Galerie v Brně a nakladatelství Books and Pipes. Děkujeme.


VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ VÝTVARNÉ SOUTĚŽĚ

Zveme vás na vyhlášení výsledků výtvarné soutěže pro středoškoláky a žáky ZUŠ s tématem "Na hlavu". Kdo získá hodnotné a krásné ceny, spolu s věčnou slávou? Ukážeme vám výběr těch nejzajímavějších kousků, které jsme mezi odevzdanými díly našli, a o které se s vámi chceme podělit!
Celkem soutěžilo rovných 74 příspěvků, z toho 50 v kategorii Komiks, 18 GIFů a 2 výtvarné akce!
A samozřejmě představíme i letošní vítěze všech tří soutěžních výzev, kteří budou oceněni knihami o výtvarném umění, spreji a šablonami pro dotvoření plátěných tašek podle svého vkusu! Ale pozor! Vyhrávají také příspěvky, které obdržely speciální cenu poroty! Celkem tedy máme nachystaných 15 BAW tašek naplněných skvostným obsahem, které čekají na své majitele.

Ceny darovali: Katedra výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity, Moravská galerie v Brně a nakladatelství Books & Pipes.

Výherce budeme kontaktovat v pondělí 26. 4. 2021 prostřednictvím zprávy na Instagramu a po vyhodnocení, zda splnili podmínky účasti, se s nimi domluvíme na předání cen. Pokud Vám zpráva nedojde, ozvěte se nám na baw.soutez@gmail.com, ať o výhru nepřijdete!


Soutěžící uděluje přihlášením se do soutěže (nahrání příspěvku na Instagram se soutěžním hashtagem #BAWSOUTEZ​) vyhlašovateli souhlas se zpracováním poskytnutých osobních údajů za účelem předání výhry, řešení otázek souvisejících s účastí v soutěži a pro marketingové a propagační účely. Poskytnutí údajů je podmínkou pro uznání výhry v soutěži, pro samotnou účast nejsou vyžadovány. Správcem osobních údajů je vyhlašovatel. Souhlas uděluje soutěžící podle nařízení Evropského parlamentu a Rady EU 2016/679 –Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (dále jen „GDPR“). Poskytnuté osobní údaje budou zpracovávány v rozsahu jméno, příjmení, ročník vzdělávání a název navštěvované školy, e-mailová adresa, telefonní číslo a jméno účtu na platformě Instagram.


Ceny do soutěže věnovali